« Önceki Ürün | Sonraki Ürün »

PDF olarak görüntüle

RAF Ürün Kodu 1717

Anahtar Kelimeler: Isı Yalıtımı | Sandviç Panel | Soğuk Depo Paneli

Teknopanel Soğuk Depo Panelleri

Sandviç paneller, bileşenlerinin en iyi özelliklerini alarak oluşan hafif ama dayanıklı yapı malzemeleridir. Sandviç konstrüksiyonun ilk kullanıldığı yer 2. Dünya Savaşı sırasında uçak sanayisinde olmuştur.2. Dünya Savaşı'nın sonunda soğuk depo talebinin artışı ve enerji krizi bu konuda ilk adımın atılmasına sebep olmuş. Ardından gelen hızlı ve modern yapılaşma talebi, dünya çapında enerji krizinden kaynaklanan enerji maliyetleri, mimarların sandviç panelin tasarım esnekliğini ve çeşitliliğini farketmesi ile birlikte sandviç panel yapılarda talep edilen bir malzeme haline geliyor.

-40 OC' ye varan sıcaklık değerlerinde ürünlerin sağlıklı bir şekilde stoklanması amacı ile üretilen soğuk depolar, düşük sıcaklıklarda kalabilmek için yüksek enerji tüketimine sebep oluyor. Poliüretan ve Poliizosiyanurat İzolasyonlu olarak üretilen sandviç paneller, soğuk depo uygulamalarında ısı yalıtımı elde edebilmek için en ideal yapı malzemeleri.Soğuk depo cephe ve tavanlarında kullanılan sandviç paneller 8-10-12-15-18- 20 cm kalınlıklarında üretiliyor. Alt ve üst yüzü paslanmaz çelik veya boyalı galvaniz sac olarak üretiliyor. Kullanım yerlerinin ihtiyaçlarına göre polyester, plastisol, PVdf ve food safe boyalı olarak tüm RAL kodlarında imalatı mümkün.
Soğuk oda panellerinin kalınlığının belirlenmesi birçok faktöre bağlı;
• Yapı iç ve dış arasındaki sıcaklık farkı
• Sandviç panel iç dolgu malzemesinin tipi
• Enerji fiyatları
• Yapı maliyeti
• Soğutma sisteminin dizaynı


 

 

Isı yalıtım malzemesinin kalınlığı tavsiye edilen maksimum ısı akışı 10 W/M2 değeri esas alınarak, S= l x D T /Q formülü ile tespit edilebiliyor.
Güneşin aşırı sıcaklık etkilerini azaltmak ve yoğuşmanın olmaması için soğuk odalar genellikle yapı içerisinde tercih edilmeli. Isı köprülerinin oluşmaması için bağlantı noktalarında ve köşe birleşimlerinde aksesuar uygulama detaylarına dikkat edilmeli. 
Soğutma ihtiyacına bağlı olarak iç sıcaklığın +1 0C ila +8 0C arasında değişen, nispeten daha küçük ölçekli soğuk odalarda sebze, meyve, süt, dondurma, et vb ürünler kısa dönemli saklanabiliyor. Ayrıca çok büyük ölçekli yapılarda soğuk oda panelleri ile çok açıklık
sistemle oluşturulan aşık sistemine bağlanarak da dış cephe kaplaması olarak tercih ediliyor.

Detaylı bilgi talep formuDetaylı bilgi talep formu

Firmanın İletişim Bilgileri:

Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. AŞ (Merkez – Fabrika)Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. AŞ (Merkez – Fabrika)
A: MTOSB 7. Cad. No: 10 33443 Huzurkent, Tarsus
İÇEL - Türkiye
T: 0324 676 47 47
F: 0324 676 47 48

Bu firmanın yayınlanmış diğer ürünleri:

1511 Teknopanel Membranlı Sandviç Paneller
1568 Teknopanel CTP’li Panel
1614 Teknopanel - Grafit Takviyeli Teknopor

Bu ürünün tanıtıldığı RAF sayıları:

Sayı 41 / Sayfa 44

Bu sayfadaki ürün bugüne kadar 48614 kez izlendi

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!