PDF olarak görüntüle

RAF Ürün Kodu 0064

Anahtar Kelimeler: Alüminyum | Cephe | Güneş Kırıcı | Kapı | Pencere

Schüco - Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Schüco, alüminyum doğrama giydirme cephe sistemleri ile sektörde faaliyet gösteriyor.

FW 50+ kapaklı cephe sistemi, AR-GE çalışmaları ile oluşturulan izolasyonlu giydirme cephe ve ışıklık sistemidir. Klasik kapaklı giydirme cephelerin yanı sıra, çelik görünümlü taşıyıcı profil ve kapak alternatifleri ile cephelerde teknolojik bir görüntü yakalanıyor. Alüminyumun malzeme ve sistem avantajlarını kullanarak çelik profil etkisi elde etmek isteyen tasarımcılar için FW 50+S ideal bir çözüm. Büyük açıklıklar için oluşturulacak çelik taşıyıcılar üzerinde paslanmaz çelikten ana profilin kullanılmasıyla korozyon problemi yaşanmadan uygulanabilecek “FW 50+ Fitilli üst konstrüksiyon” ile cepheler oluşturulabiliyor. Aynı şekilde, doğal ahşaptan taşıyıcı sistemler ile oluşturulan ısı yalıtımlı cephe veya çatı uygulamalarında yeni seçenekler sunuyor. Ayrıca, fuaye, giriş holleri gibi büyük açıklıklı mekanlarda kullanım için ideal bir sistem olan “FW 50 + ARC –çelik gergili sistem ile son derece estetik cepheler uygulanabiliyor. 30 dakika süre ile yangına dayanım sağlayan alüminyum cepheler, Schüco BF sistemi ile oluşturuluyor. Sisteme ait profillerin içine yerleştirilmiş olan, ısındığı zaman sıvı hale gelen malzemeler ve sistem uygulamaları ile yangın dayanımı sağlanıyor.

Kapaklı cephelerin yanı sıra Schüco SG 50 N ve FW 50+ SG sistemleri ile silikon cepheler oluşturulabiliyor. Bu tip uygulamalarda, cephenin dış yüzeyinde ince birleşim çizgileriyle bölünmüş kesintisiz cam cephe görüntüsü elde ediliyor. Cephelere sistem ile bütünlük oluşturan gizli kanatlar da yerleştirilebiliyor. Ayrıca, FW 50+ SG sistemi ile yalnızca düşeyde veya yalnızca yatayda kapak kullanımı ile düşey veya yatay hatların vurgulanması sonucu değişik mimari etkiler elde edilebiliyor.

“Çift cidarlı giydirme cephe” (double facade) sistemi ile projeye özel olarak çözülmüş Schüco sistemleri bulunuyor. Ses ve ısı yalıtımı açısından tercih edilen “double facade” sistemler, Türkiye’de de yavaş yavaş mimarların ve tasarımcıların ilgisini çekmeye başladı.

Estetik formları ile cam ve alüminyum lamellerden oluşan Schüco “SunControl” sistemi ile sabit güneş kırıcıların yanı sıra, manuel olarak veya motorlar ile hareket ettirilebilen veya güneş, rüzgar, yağmur sensörleri ile harekete geçen sistemler, yani “akıllı cepheler” oluşturuluyor.

Schüco cephe sistemleri, Avrupa’da test merkezlerinden birine sahip ve söz konusu merkezde standart sistemlerin yanı sıra projeye özel olarak dizayn edilen sistemler de test edilebiliyor. Projeler için mimar ve müşterilerin taleplerine cevap verebilecek “özel sistem tasarımlar” geliştirililebiliyor. Schüco, Türkiye’de İstanbul’daki Park Plaza, Tekfen Kulesi, İstek Kuleleri, Enka- Balmumcu merkez binaları, Sabancı Müzesi, Doğuş Ticaret Kompleksi, Fırat Plastik Yönetim Binası, Favori Kuyumculuk Binası, Deva Holding Yönetim Binası; Ankara’daki Armada Ticaret ve Alışveriş Merkezi, Hollanda Büyükelçiliği, Çağdaş Sanatlar Müzesi, Ulubey İş Merkezi, TOBB Üniversitesi; İzmir’deki Crowne Plaza Oteli, Özdilek Alışveriş Merkezi projelerinde kullanıldı.

Detaylı bilgi talep formuDetaylı bilgi talep formu

Firmanın İletişim Bilgileri:

SchücoSchüco
A: İDTM Blokları A1 Blok 15. Kat No: 451-452 34149 Yeşilköy
İSTANBUL - Türkiye
T: 0212 465 68 80
F: 0212 465 68 85
W: www.schueco.com.tr

Bu firmanın yayınlanmış diğer ürünleri:

0092 Schüco “SunControl” Güneş Kırıcı Sistemler
0152 Schüco Alüminyum Kompozit Paneller
0152A Schüco Alüminyum Kompozit Paneller
0196 Schüco Panel Cephe Sistemi Skyline S65 ve Skyline C65
0309 Schüco Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemleri
0407 Schüco Alüminyum Cephe Sistemleri
0596 Schüco - Alüminyum Villa Kapıları
0857 Schüco PVC Pencere ve Kapı Sistemleri
0892 Schüco Güneş Kırıcı Sistemler ve Dış Jaluziler
0893 Schüco Güneş Enerjisi Sistemleri
0956 Schüco Kış Bahçeleri

Bu ürünün tanıtıldığı RAF sayıları:

Sayı 1 / Sayfa 17

Bu sayfadaki ürün bugüne kadar 48623 kez izlendi

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS!